Παρασκευή 29 Νοεμβρίου 2013

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΧΑΝΤΜΠΩΛ ΑΝΔΡΩΝ
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ - ΑΛΚΥΩΝ 18-22 Θρίαμβος για την ΑΛΚΥΩΝΑ διότι έπαιξε με σοβαρές ελλείψεις , όμως οι παίκτες της έδειξαν την απαιτούμενη θέληση κι έφυγαν νικητές από την Αθήνα. Μπήκαν μουδιασμένοι στον αγώνα και στο πρώτο δεκάλεπτο έχαναν με 2-5 . Στη συνέχεια παίζοντας απίστευτη άμυνα έκαναν ένα σερί 10-1 για να λήξει το ημίχρονο με 12-6 . Στο β΄ημίχρονο ανέβασαν τη διαφορα στα 8 γκολ ( 18-10 ) ,αλλά με τις αλλαγες παικτών έδωσαν τη δυνατότητα στους αντίπαλους να μειώσουν αρκετά το τελικό σκορ . Tα δεκάλεπτα : 5-2 , 5-7 , 6-12 , 7-15 , 10-18 , 18-22 .
ΑΛΚΥΩΝ : Μιχαλάκης , Κορολής ,Στντρίκος 3 , Ρεβύθης 1 , Αργυρόπουλος , Μπράτσος , Αντωνόπουλος 4 , Σουλιές 4 , Τσεχαγιάς 2 , Τζόι Τοπάλι , Παππάς 3 , Γκιαούρης 3 , Κωνσταντινίδης 2 , Διαμαντόπουλος .